Jak wybrać dobry garnitur?

garnitur Joop dla mężczyzn

Dobrze dopasowany garnitur maskuje mankamenty figury, jednocześnie wyeksponuje to, czym możemy się pochwalić. Prawda jest taka, że wielu mężczyzn nosi źle skrojony garnitur i wygląda w nim niekorzystnie. Jak wybrać garnitur, który będzie idealny?

Najczęstszym błędem popełnianym przez mężczyzn jest zakup zbyt dużego garnituru. Marynarka, która jest za szeroka w ramionach, ma za długie rękawy, spodnie ze zbyt długimi nogawkami, to fatalne rozwiązanie. Pamiętajmy, że nawet jeśli w sklepie nie znajdziemy odpowiedniego rozmiaru garnituru, zawsze można skorzystać z usług krawieckich. Krawiec pomoże nam dopasować marynarkę i spodnie do figury.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby uszycie garnituru na miarę, ale wiadomo, że nie każdy ma tak duży budżet, bo jest to dość kosztowna usługa. Dobre jakościowo garnitury joop: https://mayoutway.com/joop-garnitury wcale nie muszą być drogie. Gdy chcemy kupić garnitur w dobrej cenie, warto czasem poczekać o sezonowej obniżki. Pamiętajmy, aby nie zostawiać zakupu garnitury na ostatnią chwilę, to duży błąd. Kupując garnitur dajmy sobie spory zapas czasu, dzięki temu będzie można uwzględnić poprawki krawieckie.

Najważniejsze zasady, podczas zakupu garnituru:

– kołnierz marynarki powinien przylegać do kołnierzyka koszuli,

– ramiona marynarki muszą układać się naturalnie wzdłuż naszych ramion,

– klapy marynarki muszą przylegać do klatki piersiowej,

– rękawy marynarki powinny kończyć się około 2 cm powyżej przegubu nadgarstka,

– po zapięciu marynarki nie mogą powstawać żadne załamania.