Wybór biustonosza. Po czym rozpoznać, że leży perfekcyjnie?

Wybranie właściwego biustonosza może być bardzo trudne, gdy nie wiadomo, na co dokładnie zwrócić uwagę. Warto skupić się przede wszystkim na jego odpowiednim rozmiarze oraz dopasowaniu. Jak wybierać biustonosze tak, aby leżały idealnie?

Miseczki całe okalają piersi

Dobry stanik powinien mieć na tyle duże miseczki, aby mogły one w całości zmieścić piersi. Biust nie powinien wychodzić poza obrys miseczek – także podczas ruchu. 

Jeśli miseczki są za małe, wtedy piersi mogą nie tylko wyglądać mniej estetycznie, ale mogą być narażone na nadmierny ucisk oraz ból.

Obwód nie podchodzi na plecach do góry

Jednym z sygnałów, że bielizna nie jest dobrze dopasowana, jest podchodzący do góry obwód stanika na plecach. Oznacza to, że obwód jest za szeroki, dlatego piersi ciągną go w górę.

Ramiączka nie wrzynają się w ramiona

Ze zbyt dużym obwodem związane są także wrzynające się w skórę ramiączka. Wtedy to one muszą utrzymywać ciężar biustu. 

Warto pamiętać o tym, że dobrze dopasowany stanik może utrzymać się na samym obwodzie – także przy większych piersiach!

Biustonosz nie uciska, drapie

Kobiety, które chcą wiedzieć, jak wybrać biustonosz perfekcyjny, powinny także zwrócić uwagę, czy podczas jego mierzenia nie pojawia się nigdzie nieprzyjemny ucisk, drapanie. 

Najczęściej jest to kwestia za małego rozmiaru miseczki, zbyt szerokiego obwodu albo zastosowanych materiałów, które nie zapewniają odpowiedniego komfortu, dlatego najlepiej zrezygnować wtedy z zakupu i znaleźć dla siebie lepszy model biustonosza.