Czym kierować się podczas wyboru butów zimowych?

Nadchodząca zima bardzo często skłania wiele osób do zakupienia dedykowanych tej porze roku butów, które ochronią stopy przed wychłodzeniem, a tym samym cały organizm. 

Co jest ważne podczas wybierania odpowiednich butów zimowych?

Pierwszym aspektem, który nie powinien umknąć naszej uwadze jest materiał, z jakiego dane buty zostały wykonane. Powinniśmy zdecydowanie stronić od materiałów, które z łatwością przepuszczają wilgoć. Zimowe buty Pollini (https://mayoutway.com/pollini-buty) powinny być wykonane z wodoodpornego materiału, a ponadto dobrym rozwiązaniem byłoby wybranie tych, które posiadają dodatkowe ocieplenie. 

Kolejną ważną kwestią jest rozmiar buta. Pamiętajmy o tym aby stronić od butów zimowych, które idealnie przylegają do naszych stóp. Wybierając takie buty istnieje spore ryzyko, że będzie nam w nich zwyczajnie zimno. W związku z powyższym pamiętajmy o tym, abyśmy odczuwali luz w zimowych butach. Jest to niezwykle ważne, ponieważ zimą często temperatury są tak niskie, że decydujemy się na założenie podwójnych skarpetek. Zbyt mała ilość miejsca w bucie może przyczynić się do tego, że po prostu nie zmieścimy w nim stopy. 

Czy to z czego zostały wykonane buty ma znaczenie?

Odpowiedź na to pytanie brzmi – tak. Decydując się na zakup butów Pollini zimowych powinniśmy unikać jak przysłowiowego ognia tych wykonanych z przemakającego materiału. Przykładem tego typu materiału jest niewątpliwie skóra zamszowa. Szerokie grono osób uważa również, że buty zimowe powinny być wykonane ze skóry naturalnej, jednak skóra ekologiczna również się sprawdzi w tej roli.