Historia damskich kozaków

Buty te, znane również jako buty udowe lub cuissardes, były pierwotnie noszone przez mężczyzn w XVI-XVIII wieku, aby chronić nogi podczas jazdy. Następnie zostały zaadaptowane dla kobiet w latach 60. XX wieku. W tym kontekście czasami uznawano je za prowokacyjne lub odważne ze względu na wcześniejsze powiązania z fetyszyzmem i przemysłem seksualnym. 

Modne i stylowe kozaki 

Na przełomie XIX i XX wieku obuwie o wysokich cholewkach, zapinane na guziki lub sznurowane i sięgające do dolnych łydek, było powszechnym obuwiem dla kobiet. Od tamtego czasu panie chętnie noszą kozaki damskie: https://arturovicci.pl/kozaki, które są perfekcyjnie dostosowane do zimowej pory roku. Każda kobieta w tego typu butach poczuje się zarówno komfortowo, jak i wygodnie. 

Buty, które muszą znaleźć się w kobiecej szafie 

Jednak w tamtych latach żadne buty nie spotkały się z powszechną popularnością, kobiety były przyzwyczajone do tradycyjnych wysokich butów, zarówno sznurowanych, jak i zapinanych na guziki. Kozaki damskie były stylowe przez całe lata dwudzieste jako modna alternatywa dla kaloszy zimą. W jakiś sposób zyskały też reputację rasistowską, jako rodzaj obuwia noszonego przez dziewczęta, które uczęszczały do ​​barów i salonów gier. W dzisiejszych czasach jednakże wszystko się zmieniło, ponieważ tego typu obuwie jest chętnie noszone przez wszystkie kobiety, a także młode dziewczyny. Kozaki można nosić do spódnic, sukienek lub do stylowych dżinsów. Każda kobieta dobierze idealne kozaki, które będą dopasowane do jej charakteru oraz stylu.