Trampki converse – co warto o nich wiedzieć?

Trampki converse od lat zajmują ważne miejsce na rynku polskim. Mnóstwo osób posiada w swojej szafie te znane i ponadczasowe modele butów sportowych, w których można chodzić przez kilka sezonów i cały czas prezentują się one świetne. Dlaczego te modele cieszą się taką dużą popularnością? Co warto wiedzieć o jednych z najbardziej popularnych butów na świecie?

Trampki Converse i ich historia

Historia tych trampek sięga do roku 1908, kiedy to w miejscowości Malden powstała niewielka fabryka butów założona przez niejakiego Marquisa Mills Converse. Co ciekawe, nie od razu rozpoczęto w niej produkcję tych wyjątkowych trampek. Początkowo miejsce to zajmowało się głównie tworzeniem kaloszy i śniegowców, które posiadały dość dużą, gumową podeszwę. Po kilku latach marka zaczęła tworzyć buty sportowe. WW 1917 roku powstał pierwszy model Converse All Star, który przeznaczony był dla koszykarzy. Z czasem jednak, w tych butach mnóstwo osób tak się zakochało, że zaczęło je traktować nie tylko jako sportowe, ale również jako buty idealne na co dzień. Dzięki temu dziś można cieszyć się świetnymi, dobrymi jakościowo butami, w których tak naprawdę wszyscy czują się dobrze – kobiety, mężczyźni i dzieci, niezależnie od wieku, od sylwetki i od stylu, jaki preferują na co dzień. A znaleźć je można na stronie SuperSklep.pl.

Najsłynniejsze modele

Osoby, które chcą zaopatrzyć się w trampki wiedzą, iż wybór wcale nie jest taki łatwy. Najlepiej jest postawić na jeden z najbardziej znanych modeli, czyli:
1) Converse All Star,
2) Converse Chuck Taylor,
3) Converse One Star, lub
4) Converse Jack Purcell.
Każdy z nich po boku posiada słynną, oryginalną gwiazdkę – logo marki Converse.